فراخوان شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

فراخوان شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

فراخوان شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی خمین، شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت"بخش ویژه مدافعان سلامت" همزمان با هفته دفاع مقدس ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و اداره کل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود. بنابر این گزارش، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی همزمان با چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس و در آستانه سالگرد عروج ملکوتی «سید الشهدای مقاومت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» به منظور تکریم رشادت¬ها و حماسه¬های ماندگار ایثارگران انقلاب اسلامی، مقاومت و «مدافعان خط مقدم سلامت» با حمایت و مشارکت بنیاد فرهنگی روایت فتح «شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت» را با رویکرد « بسط و گسترش گفتمان جهانی سینمای انقلاب اسلامی و مقاومت، مبتنی بر بیانیه گام دوم» با حضور سینماگران داخلی و خارجی در هشت بخش مسابقه و «به طور ویژه در بخش مدافعان سلامت» در هفته دفاع مقدس برگزار می¬کند.

بسمه تعالی مقام معظم رهبری: آرزو می کنم هنرمندان بتوانند همچون شهید آوینی با گفتار و نوشتار وکارهای هنری و نمایشی جزئیات این جهاد عظیم مردمی را به شیرینی روایت و آنرا در تاریخ ماندگار کنند. فراخوان شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت "بخش ویژه مدافعان سلامت" همزمان با هفته دفاع مقدس ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه ۱۳۹۹ وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل همکاری های بین الملل

انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی همزمان با چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس و در آستانه سالگرد عروج ملکوتی «سید الشهدای مقاومت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» به منظور تکریم رشادت¬ها و حماسه¬های ماندگار ایثارگران انقلاب اسلامی، مقاومت و «مدافعان خط مقدم سلامت» با حمایت و مشارکت بنیاد فرهنگی روایت فتح «شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت» را با رویکرد « بسط و گسترش گفتمان جهانی سینمای انقلاب اسلامی و مقاومت، مبتنی بر بیانیه گام دوم» با حضور سینماگران داخلی و خارجی در هشت بخش مسابقه و «به طور ویژه در بخش مدافعان سلامت» در هفته دفاع مقدس برگزار می¬کند.

الف : مقدمه بخش مدافعان سلامت:

 مقام معظم رهبری:

 در حادثه ی ویروس کرونا ملت ایران در این آزمون درخشیدند.

 اوج این افتخار ملی متعلق است به مجموعه درمانی [سلامت] کشور.

 عملکرد ملت و مسئولان در ابعاد مختلف حرکتی جهادی،عظیم و افتخار آمیز است.

پیرو منویات مقام معظم رهبری و مطالبه‌ی ایشان برای ثبت و انعکاس افتخارات اقشار مختلف مردم اعم از پزشکان، پرستاران، بسیجیان و نیکوکاران در مقابله با ویروس منحوس کرونا و ضرورت روایت آوینی¬گونه این افتخارات در گفتار، نوشتار، کارها، نمایش¬ها، و دیگر پدیده‌های هنری، این بخش آثار مرتبط حوزه فیلم و سینما و عکس و گرافیک را ارزیابی می¬کند. ب : محورهای موضوعی بخش مدافعان سلامت

۱) ولایت فقیه و رهبری انقلاب اسلامی

۲) شهدای مدافع سلامت

۳) انقلاب اسلامی، سلامت و آینده آن مبتنی بر بیانیه گام دوم

۴) ایران مقتدر (در عرصه¬های علم و فناوری، پزشکی، فرهنگی، اجتماعی و...)

۵) مدیریت جهادی و انقلابی

۶) رسانه ها و فضای مجازی (تهدیدها و فرصت¬ها)

۷) تحریم، تهدیدها و اقدامات ایزایی دشمنان بویژه استکبار جهانی، آمریکا و صهیونیسم

۸) همدلی مومنانه ۹

) بسیج ملی در مقابله با کرونا

10) تولید ملی و اقتصاد مقاومتی

۱۱) معنویت و سلامت

۱۲) هرخانه یک پایگاه سلامت/ هر ایرانی یک مراقب سلامت ج : بخش اصلی مسابقه : مدافعین سلامت در این بخش همه آثار داخلی و خارجی با موضوع ۱۲ گانه فوق و در گروه های ذیل به مسابقه گذاشته می شوند.

۱) گروه آثار داستانی شامل: فیلمنامه ، تله فیلم، فیلم کوتاه، پویا نمایی و نماهنگ

۲) گروه آثار مستند شامل: فیلم بلند و فیلم کوتاه

۳) گروه آثار تجسمی شامل: عکس ، پوستر ، کارتون د : عناوین جوایز بخش مدافعان سلامت : هیئت داوران جوایز برگزیدگان خود را به شرح زیر اهداء می¬نماید:

• تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلم مستند

• تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلم کوتاه داستانی

• تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین نماهنگ

• تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلمنامه

• تندیس جشنواره و دیپلم افتخار،به همراه جایزه نقدی برای بهترین پویانمایی

• تندیس جشنواره و دیپلم افتخار،به همراه جایزه نقدی برای بهترین موشن¬گرافیک

• تندیس جشنواره و دیپلم افتخار،به همراه جایزه نقدی برای بهترین عکس

• تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین مجموعه عکس

• تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین تصویرسازی(پوستر و کارتون) ه : گاه‌شمار جشنواره : بخش مدافعان سلامت انتشار فراخوان ..................................................................................................................... چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ۱۳۹۹ شروع ثبت نام در سایت جشنواره ...................................................................................... سه شنبه ۲۰ خردادماه ۱۳۹۹ آخرین مهلت ارسال آثار ...................................................................................................... پنج شنبه ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۹ زمان اعلام آثار پذیرفته شده ......................................................................................... چهارشنبه ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۹ برگزاری مراسم های افتتاحیه و اختتامیه ...................

هفته بزرگداشت دفاع مقدس۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه ۱۳۹۹ * باتوجه به همه¬گیری بیماری کووید ۱۹ تغییر در شکل و نحوه برگزاری جشنواره محتمل خواهد بود. و : مقررات عمومی

۱. شرکت تمامی هنرمندان ایرانی و خارجی در بخش ویژه مدافعان سلامت آزاد است.

۲. هیچ محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

۳. متقاضی حضور در جشنواره می بایست تهیه‌کننده یا مالک اثر باشد که با ثبت و ارسال اثر به دبیرخانه تمامی ضوابط جشنواره و مسئولیت حقوقی آنرا ‌پذیرفته است.

۴. فرم درخواست از طریق وب سایت تکمیل و با تائید مقررات به همراه ۳ قطعه عکس صحنه،۳ قطعه عکس پشت صحنه و۱قطعه عکس پرسنلی کارگردان با کیفیت مناسب در وب سایت جشنواره بارگذاری شود.

۵. چنانچه اثر برگزیده بیش از یک نویسنده یا یک کارگردان و یا یک تهیه کننده داشته باشد، در هر بخش فقط یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

۶. کلیه آثار راه یافته به بخش مسابقه ترجیحا تیزر، عکس و پوستر داشته باشند.

۷. حق اکران آثار رسیده مطابق عرف جشنواره‌ها، برای دبیرخانه جشنواره محفوظ است.

۸. ستاد برگزاری مجاز است حداکثر ۳ تا ۵ دقیقه از آثار شرکت کننده در جشنواره را در برنامه‌ های تلویزیونی به منظور تبلیغ و اطلاع‌ رسانی به نمایش درآورد.

9. نسخه اصلی فیلم‌های برگزیده عودت داده نمی‌شود.

۱۰. آثار برگزیده عکس و گرافیک در قالب نمایشگاهی به معرض عموم درخواهد آمد.

۱۱. فیلمنامه هایی مجاز به شرکت در مسابقه هستند که بر اساس آنها فیلمی ساخته نشده باشد.

۱۲. فیلمنامه ها می بایست به یکی از سه زبان اصلی: فارسی، عربی یا انگلیسی، نگارش شده باشند.

۱۳. فایل فیلمنامه و چکیده فیلمنامه باید با رعایت اصول حروف ‌نگاری، با فونت بی نازنین ۱۴ و فاصله خطوط ۵/۱سانتی متر به صورت فایل word در سایت جشنواره بارگذاری شود.

۱۴. حق چاپ فیلم‌نامه‌های رسیده به دبیرخانه، به عنوان کتاب جشنواره یا لوح دیجیتالی، با ذکر نام نویسنده، برای دبیرخانه محفوظ است.

۱۵. به اثر راه یافته به بخش مسابقه «گواهی شرکت» اعطا می گردد.

۱۶. پس از راهیابی آثار به بخش مسابقه، امکان خارج کردن آن‌ها از جشنواره وجود ندارد.

۱۷. اگر اطلاعات ارائه شده درفرم های ارسالی خلاف واقع باشد اثر مورد نظر توسط دبیرخانه حذف خواهد شد.

۱۸. دعوت از میهمانان استانی بخش مسابقه بر اساس مقررات جشنواره انجام می‌‍‌شود.

۱۹. اعضای اصلی ستاد جشنواره،هیات های انتخاب وداوری حق شرکت دربخش‌های رقابتی را ندارند.

۲۰. تصمیم در مواردی که پیش‌بینی نشده است برعهده دبیرخانه جشنواره است. ۲۱

. لازم است نسخه اصلی هر فیلم در یکی از قطع های ۳۵ میلیمتری، ۱۶ میلیمتری و فرمت‎های HD، Full HD، ۲K و یا ۴K تولید شده باشد.

22. متقاضی شرکت در جشنواره برای بازبینی هیئت انتخاب و راهیابی به بخش مسابقه، می‌بایستی آدرس و رمز عبور دانلود فایل فیلم خود را در فرم ثبت نام اعلام نماید و یا یک نسخه کپی DVD از اثر را به نشانی دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. نام فیلم، فیلم‌ساز، مدت زمان فیلم و کد پیگیری به طور کامل بر روی DVD نوشته شود.

۲۳. آثار ارسالی بر روی DVD باید با فرمت قابل پخش در دستگاه DVD ضبط شده و فایل‌های دیتا مطابق با استانداردهای سیستم عامل ویندوز باشد.

۲۴. فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه باید به صورت فایل دیتا با یکی از فرمت‌های MPEG۴- AVI- MXF – MOV با کیفیتH,۲۶۴ بر روی هارد دیسک یا Flash Memory، Blu-ray، DVD بطور استاندارد و قابل اجرا بر روی سیستم عامل ویندوز به دبیرخانه جشنواره ارائه گردد.

۲۵. صاحبان آثار عکس و گرافیک( پوستر، کارتون و...) پس از تکمیل فرم از طریق وب سایت و درج تعداد اثر ارسالی ، آثار خود را با حداقل کیفیت ۳۰ تا ۵۰ مگابایت بارگذاری نمایند. ز : راه ¬های ارتباط با ستاد جشنواره ستاد مستقر در مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق نشانی تلگرامی @filmfestival۱۶ دبیرخانه با تلفنهای : ۰۲۱۸۸۷۴۱۴۲۰ و ۰۲۱۸۸۷۴۱۴۲۱ و ۰۹۳۸۵۶۴۳۰۲۶ و ۰۹۳۸۵۶۴۳۰۶۲ سامانه وب سایت جشنواره برای ثبت فرم و ارسال آثار : www.moqavematfilmfest.ir ایمیل دبیرخانه :

آدرس کوتاه :